.

Teatralne Parkowanie

 

„Teatralne Parkowanie” jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski i ma charakter przeglądu ciekawych wydarzeń kulturalnych. Doświadczeni organizacją innego wydarzenia „Ulicy (od)nowa” (sierpień 2017 r.) i prezentacją przedstawienia pt.”Szalom na Teofila Królika” na placu Synagogi w Tarnowskich Górach widzimy duże zainteresowanie mieszkańców uczestniczeniem w tego typu wydarzeniami. Zaproszone spektakle będą pokazywane w weekendy (tj sobotę) i będą propozycją wypełnienia wakacyjnej oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta, powiatu i regionu.

 

 

 

W naszym projekcie ograniczamy się do jednej dziedziny sztuki, jaką jest teatr. Niewiele jest pokazów plenerowych spektakli w mieście i powiecie. Głównym celem przedsięwzięcia jest animacja teatralna mieszkańców w znanej i cenionej  przestrzeni jaką jest Park Miejski z Muszlą Koncertową i skwerem. Pragniemy poprzez zorganizowanie spektakli w tym miejscu nadać Parkowi kulturalnego charakteru. Rozszerzyć jego tradycyjne wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) nową propozycją aktywności. Kolejnym celem jest zwiększenie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze poprzez bezpłatną możliwość współuczestniczenia w wydarzeniu wszystkich mieszkańców miasta i całego powiatu.

Edycja 2018

14 lipca - Teatr Biuro Podróży "Carmen Funebre"

21 lipca - Teatr Porywcze Ciał "Hultaje"

11 sierpnia - Teatr Snów "Pokój"

25 sierpnia - Teatr Naumiony "Szac"

 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, Starostwa Powiatowego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura-interwencje"

 

 

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper