.

Bestia - seans z muzyką na żywo

14 października zapraszamy na pokaz polskiego filmu niemego "Bestia" z 1917r. w reżyserii Aleksandra Hertza (z Polą Negri w roli głównej!) - z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka!

"Bestia" to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. Inny, alternatywny tytuł tego typowego melodramatu, to "Kochanka Apasza". Od 1921 r. film dostępny jest także w USA jako "The Polish Dancer".
Pola to uboga wiejska dziewczyna, która wolny czas spędza w środowisku warszawskiego półświatka, adorowana przez swego ukochanego – Dymitra. Pewnego dnia, po awanturze z rodzicami, postanawia uciec z domu, a potem uwolnić się od swego natrętnego kochanka. W hotelu upija go, okrada i porzuca. Od tej pory rozpoczyna samodzielne życie jako modelka i tancerka w kabarecie...

Marcin Pukaluk - muzykolog, kompozytor, performer i producent muzyczny. Skomponował muzykę do klasyków filmu niemego, m.in.: "Metropolis", "Gabinet Doktora Caligari", "Nosferatu - symfonia grozy". Nagrał 2 solowe płyty. Zagrał 200 seansów z muzyką na żywo w najlepszych kinach studyjnych Polski. 

Muzyka Na Plan to jedyny w Polsce, festiwal w formie konkursowej w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Główną ideą projektu są projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną, dzięki której stają się one bardziej aktualne i przystępne współczesnym widzom. 

> BILETY (12 zł):
http://www.filmowa.net/system.html?id=23725

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper