.

Muzyka na Plan, edycja VIII

20-21 października, Szkoła Muzyczna w Tarnowskich Górach - FESTIWAL "MUZYKA NA PLAN"

 

 wstęp wolny!

Wishlake zwycięża VIII edycję Muzyki na Plan 
"Za szacunek do obrazu filmowego, uważność i kreatywność w tworzeniu ekranowej historii - a także za różnorodność środków wyrazu, minimalizm i operowanie detalem"

Dziękujemy jury-  Joanna Bronisławska, Michał Oleszczyk i Adam Złotorowicz

 

W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić najciekawszych i najlepszych wykonawców z poprzednich lat, serwując najlepszą ucztę filmowo-muzyczna

20.10, sobota
18:00 - otwarcie festiwalu
18.15 - SLPWK: Yukoku-the Rite of Love and Death, reż.Y.Mishima
19.15 - Lód 9: Przygody Księcia Achmeda, reż.L.Reiniger
21:00 - Wishlake: Ostatnia walka, reż.L.Besson
 
21.10, niedziela
18:00 - Outer Out+Nastq: Czarownice, reż.B.Christensen
20:30 - November might be fine, South, reż.F.Hurley
22:00 - ogłoszenie wyników
 
Muzyka Na Plan to jedyny w Polsce, festiwal w formie konkursowej w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Główną ideą projektu są projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną, dzięki której stają się one bardziej aktualne i przystępne współczesnym widzom. W ten sposób publiczność ma okazję doświadczyć starych filmów z niejednokrotnie zaskakującym dźwiękiem, zrealizowanym specjalnie na potrzeby wydarzenia. Dzięki innowacyjnemu łączeniu sztuki obrazu z dźwiękiem festiwal podkreśla, iż kino nieme doskonale wpisuje się w dyskurs na temat intermedialności.

Pojedyncze projekty tego typu pojawiają się na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach filmowych, lecz tylko w charakterze imprezy towarzyszącej. Postanowiliśmy poświęcić im cały festiwal, gdyż uważamy, że nie należy zapominać o tradycji i korzeniach sztuki filmowej. Poprzednie edycje pokazały wzrastające zainteresowanie ze strony publiczności oraz wykonawców chcących wziąć udział w wydarzeniu. Muzyka Na Plan realizowana jest jako konkurs - publiczność i jury wybierają najlepsze wykonanie spośród wszystkich projekcji, biorących udział w konkursie. Każdy wykonawca wybiera film, do którego muzykę będzie tworzył. Niezbędne do odpowiedniego przygotowania ścieżki dźwiękowej, jest zrozumienie i zinterpretowanie przekazu, wypływającego z dzieła. Autor najlepszego podkładu otrzymuje nagrodę pieniężną.
 
Zobacz więcej -> poprzednie edycje
 
Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper