.

Potańcówka z Okazji Święta Niepodległości

10 listopada, niedziela, godz. 20:00

Gospoda Kurna Chata

Zapraszamy  wraz z Gospodą Kurna Chata na kolejne radosne świętowanie Niepodłegłości!

W programie:

Recital piosenek z wykonaniu zespołu Vinyl oraz zabawa z DJ przy dźwiękach z epoki

Narodowy Święto Niepodległości w naszych oczach to święto pełne radości i dobrej zabawy. Pragniemy przypomnieć mieszkańcom, iż odzyskanie niepodległości to wydarzenie radosne. Wydarzenie ma mieć charakter edukacyjny (wykłady, wystawy, pokazy filmów), oraz kulturalny - potańcówka w stylu retro. Wydarzenie ma przybliżać minioną epokę za pomocą strojów, muzyki, starych zdjęć. Zapraszamy wszystkich by uzmysłowić sobie co nasi pradziadkowie myśleli, jak wyglądali i jak się bawili w tamtych ważnych dla Polski dniach.


Wychodząc od radosnego świętowania, chcemy zaktualizować pojęcie "patriotyzmu", który nie musi oznaczać tylko symboli, pompatycznych marszy, ale zwykłą, codzienną radość z bycia Polakiem, znajomość historii, dumę z sukcesów, ale i wyciąganie nauczek z porażek.

Celem jest przypomnienie pozytywnego wydźwięku momentu uzyskania niepodległości przez Polskę. Obecnie, przede wszystkim dla młodych ludzi 11 listopada staje się kolejną datą w kalendarzu, odległym wydarzeniem historycznym. Założeniem jest uczynienie z tej daty okazji do radosnej zabawy, pozytywnego świętowania, a przy tym wzmagania patriotyzmu. Zadaniem jest przypomnienie historii, obyczajów okresu międzywojnia, ukazanie ważnych wydarzeń tego okresu, a także życia codziennego, obyczajów, mód.

Wydarzenie zostało dofinansowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, współorganizatorem jest Rada Dzielnicy Śródmieście Centrum

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper