.

Świerklaniec od podszewki

 

 

 

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na fabularyzowane zwiedzanie Parku w Świerklańcu pn. Świerklaniec od podszewki.  Wydarzenie polega na zwiedzaniu wybranych lokalizacji Świerklanieckiego parku, ze szczególnym uwzględnieniem Domu Kawalera oraz tarasów nieistniejącego Pałacu.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który podczas spaceru opowiada historię Donnersmarcków oraz kolei losu parkowych zabudowań. Niewątpliwą atrakcją trasy zwiedzania są fabularyzowane historie odgrywane przez aktorów, przebranych za autentyczne postacie związane ze świerklanieckimi włościami.  Pojawienie się tych postaci na trasie zwiedzania dodaje elementu zaskoczenia oraz zaciekawia zwiedzających jeszcze bardziej, dodając do zwiedzania rys dawnej codzienności.

Zwiedzanie, to kontynuacja działania rozpoczętego przez Stowarzyszenie podczas Industriady w 2019 roku. Zwiedzanie przyciągnęło  mieszkańców powiatu oraz pasjonatów historii z całego województwa. Była to niepowtarzalna okazja zwiedzania obiektów z przewodnikiem.

Zaplanowano 6 spacerów:

4 lipca, 15:00, 17:00

17lipca, 15:00, 17:00

1 sierpnia, 15:00, 17:00

 

Udział w spacerach jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc

Zapisy:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu  32 284 40 96; 32 390 21 57

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków

Powiatu tarnogórskiego

.

 

 

 

Gminy Świerklaniec

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper