.

Teatralne Parkowanie V edycja

24.06, 19:00 Niespasowani„Lekarz mimo woli”
24.07, 12:00 Teatr Kultureska „Bajeczna Fiesta”
30.07, 21:00 Teatr Biuro Podróży „Kaspar”
13.08, 15:00 TEATR W RUCHU „Franek Włóczęga i Legend Księga”
20.08, 17:00, 20:00 muzikanty „Objazdowe kino nieme” *Uwaga! Spektakle będą odbywać się w jurcie, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w dniu spektaklu przy Muszli na godzinę przed każdym spektaklem. Ze względu na światła stroboskopowe spektakl jest odpowiedni od  lat 9
04.09, 20.00 Fundacja Sztukmistrze „Spectrum”
 

To już piąta edycja Teatralnego Parkowania! Przez całe lato zapraszamy na wyjątkowe spektakle w okolice Muszli w Parku Miejskim.

„Teatralne Parkowanie” to impreza, która od 2018 wykorzystuje przestrzeń miasta Tarnowskie Góry (Park Miejski) do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych zarówno z okolic jak i z całej Polski. Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy. Inicjatywa ta rozszerza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Tarnowskie Góry.

Brak jest bowiem podobnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kulturalne w mieście. Poprzez organizację spektakli teatralnych w przestrzeni Parku Miejskiego, pragniemy nadać temu miejscu kulturalnego charakteru oraz rozszerzyć jego dotychczasowe wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) o nową propozycją aktywności. Ze względu na brak opłat i wybór miejsca łatwo dostępnego (centrum miasta, brak schodów, duża, otwarta przestrzeń) wydarzenie jest skierowane również do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków
 
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper