.

Teatralne Parkowanie VI edycja

Program:
2.07, godz.15:00 Teatr Niespasowani "Stworzonka z domowego zakątka" (dla dzieci)
9.07, godz.21:00 Teatr Off Road "Pod Kolor"
29.07, godz.21:00 Teatr Fuzja "Nieproszeni"
30.07, godz.12:00 Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia"
6.08, godz.12:00 Kapela Odloty "Dawne zabawki ludowe" (dla dzieci)
12.08, godz. 15:00 Bence Sarkadi "The Budapest Marionettes" (dla dzieci)
19.08, godz.21:00 Lwowski Teatr Woskresinnia "Testament Szewczenko"
 
 

To już szósta edycja Teatralnego Parkowania! Przez całe lato zapraszamy na wyjątkowe spektakle w okolice Muszli w Parku Miejskim.

„Teatralne Parkowanie” to impreza, która od 2018 wykorzystuje przestrzeń miasta Tarnowskie Góry (Park Miejski) do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych zarówno z okolic jak i z całej Polski. Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy. Inicjatywa ta rozszerza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Tarnowskie Góry.

Brak jest bowiem podobnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kulturalne w mieście. Poprzez organizację spektakli teatralnych w przestrzeni Parku Miejskiego, pragniemy nadać temu miejscu kulturalnego charakteru oraz rozszerzyć jego dotychczasowe wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) o nową propozycją aktywności. Ze względu na brak opłat i wybór miejsca łatwo dostępnego (centrum miasta, brak schodów, duża, otwarta przestrzeń) wydarzenie jest skierowane również do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków
Lokalna Organizacja Turystyczna Miasta Gwarków
Urząd Marszałkowski woj.śląskiego
 
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper