.

Oświadczenie w sprawie spacerów

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi pytaniami o tegoroczne spacery, należy się Państwu kilka słów wyjaśnień.

W ubiegłym roku, Stowarzyszenie "Góry Kultury" zorganizowało cykl spacerów "Historia w mieście ukryta" trwających od czerwca do października. Cykl cieszył się bardzo dużą popularnością, ze spaceru na spacer przybywało chętnych. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta. Partnerami zostali - Tarnogórskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle oraz Pałac w Rybnej.
Każdy uczestnik spaceru otrzymywał ulotkę-mapkę, a na naszej stronie można było znaleźć rozbudowane opisy oraz archiwalne fotografie.

Uznaliśmy edycję 2015 za sukces, dlatego w 2016 postanowiliśmy ponownie podjąć się organizacji spacerów. Niestety w tym roku, wniosek o podobnej treści, jednak o znacznie bardziej rozszerzonym zakresie został odrzucony ze względów formalnych - złożyliśmy dwa wnioski w jednej kopercie.

Co ciekawe zaprzyjaźniona Fundacja Kruszce Śląska, która w 2015 roku także organizowała spacery po naszym mieście, również nie dostała dotacji na kontynuację swojego projektu w tym roku - za nisko oceniono projekt .

Mimo braku dotacji, nadal próbowaliśmy podjąć się realizacji zadania, m.in poprosiliśmy TCK o wsparcie finansowe. Początkowo otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i przystąpiliśmy do realizacji „Historii w mieście ukrytej”. Niestety instytucja wycofała się z projektu, gdyż w tym roku Urząd Miasta sam postanowił zorganizować spacery, a Urząd konkurencji nie lubi, zwłaszcza tej od której „pożycza” pomysły....

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper