.

Industrialny plener fotograficzny

Fotografia industrialna to podróż w czasie. Odkrywanie przeszłości obiektów, które tworzyły tożsamość miejsca, były kluczowe dla mieszkańców. Ale dzięki uwiecznianiu ich na zdjęciach to też podróż w przyszłość - próba zachowania pamięci o tym co za chwilę może zniknąć z krajobrazu.

Znane kiedyś w całej Europie zakłady odzieżowe tarnogórskie TARMILO, trochę w przeciwieństwie do typowych obiektów industrialnych znajdują się w centrum miasta. Wpisały się w nasz tarnogórski krajobraz, jednak niewielu miało okazję zajrzeć do środka.

Celem pleneru fotograficznego będzie umożliwienie zaprezentowania własnej perspektywy, własnego spojrzenia na te ciekawe pod względem artystycznym, a jednocześnie zapomniane przez większość mieszkańców, miejsca. Podczas projektu uczestnicy zostaną zapoznani z przestrzenią obiektów oraz ich funkcją, a także wpływem na rozwój Tarnowskich Gór.

 

Pierwszy plener odbył się 29 października 2016

Zobacz galerię -> http://www.gorykultury.com/galeria/industrial

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper